välkomna till

Pga Covid 19

…har styrelsen för IFK Grimslöv beslutat att Grimslövscupen 2020 kommer ställas in.

Cupkontakt:
Roger Arvidsson
070-691 21 45

IFK GRIMSLÖV
Skatelövsvägen 6 
340 32 Grimslöv

ANMÄLDA LAG 2020

POJKAR  f  2007 Lördag 18/4 
  1. IFK Grimslöv
  2.  Östers IF – Röd
  3.  Östers IF – Blå
  4.  Bor SK
  5.  Växjö BK
  6.  Växjö Norra IF
  7.  Älmhults IF lag 1
  8.  Älmhults IF lag 2
  9.  Värnamo Södra lag vit
  10.  Värnamo Södra lag röd
  11.  Ingelstads IK
  12.  LEIF (Liatorp/Eneryda IF)

Första reservplats: Hovshaga AIF
Andra reservplats: Ifö Bromölla IF 1

Tredje reservplats: Ifö Bromölla IF 2

ANMÄLDA LAG 2020

FLICKAR  f  2007  Söndag 19/4 
  1.  IFK Grimslöv
  2.  Bor SK
  3.  Alvesta GIF
  4.  Ryssby IF
  5.  Västerviks FF
  6.  Hovshaga AIF blå
  7.  Hovshaga AIF vit
  8.  Lommaryds IF
  9.  Sandsbro AIK
  10.  Växjö BK
  11.  Emmaboda Kombination

www.grimslovscupen.se

SEGRARE

Cupen vänder sig till lag (pojkar & flickor i 13-årsklassen, födda 2007 och yngre )
som skall spela 9-mannaspel under säsongen 2020.

  • Vi spelar på 2 gräsplaner parallellt med gruppspel.

  • Slutspel i A-grupp och B-grupp där alla lag spelar minst 4 matcher.

  • Speltid 1 x 25 minuter i gruppspel och 2 x 15 minuter i slutspelet.

  • Första match kl 08.30 och finalmatcherna A+B kl 15.40

  • Pokal till segrare i A och B final.

    • Vi följer SmFF regelverk med max 2 överåriga deltagare per lag.

    • I övrigt regelverk som gäller 9 manna spel 13-årsklasser med 7 manna mål.

    • Max antal deltagande lag är 12 styck per klass.

    • Observera att anmälningen är komplett först då lagavgiften är inbetald.

Pojkar-07 spelar lördag den 18 april 2020
Flickor-07 spelar söndag den 19 april 2020

Det finns servering med grillade hamburgare och korv samt kafeteria och kiosk till humana priser.

Lagavgiften är 1300:- per lag – ingen deltagaravgift

Välkomna till Furuskans – Grimslöv

 

 

Följ cupen online:

www.grimslovscupen.se


MADESJÖ IF

Etta F06 2019

EMMABODA Komb

Tvåa F06 2019

SANDSBRO AIK

Trea F06 2019

HOVSHAGA AIF

Fyra F06 2019

TINGSRYD UNITED

Femma F06 2019

LESSEBO GOIF

Sexa F06 2019

RÄPPE GOIF

Etta P06 2019

ÖSTERS IF

Tvåa P06 2019

BÄCKSEDA IF

Trea P06 2019

INGELSTAD/NÖBBELE

Fyra P06 2019

VÄXJÖ BK

Femma P06 2019

BOR SK

Sexa P06 2019